Україна має величезний потенціал, багатовікові надбання та працьовитих людей - нас з вами! Тому відродження і конкурентоздатність українського виробництва та його потужна присутність на світовому ринку – це реальність, для досягнення якої ми разом з провідними українськими вузами також робимо свій внесок.

Виробнича практика студентів за кордоном – одна з форм проведення практичної підготовки фахівців різних рівнів. Метою організації закордонної сільськогосподарської виробничої практики є сприяння інтеграції національної аграрної освіти до світового освітнього простору на основі закріплення теоретичних знань студентів та вивчення практичного досвіду з організації та ведення сільськогосподарського виробництва у країнах з розвиненим аграрним сектором економіки; оволодіння студентами передовими технологіями вирощування, переробки та реалізації сільськогосподарської продукції, вивчення досвіду застосування сучасної техніки та набуття практичних навичок роботи з нею.

Студенти нашого університету, у т.ч. ННІ БМ спеціальностей «Облік і аудит», «Економіка підприємства», «Менеджмент та адміністрування»  також мають можливість проходити сільськогосподарську практику за кордоном.

 

Мельник Карина, студентка ІІ курсу магістратури спеціальності Економіка підприємства

В 2016 році мені випала нагода пройти практику  у Швейцарії на овочевій фірмі під назвою" Famille Stump".  У розпоряджені фірми було 4,2 га поля, та 2 теплиці. Вирощували  різноманітні види салатів( більше 20 видів), моркви, помідорів, капусти (понад 8 видів), огірків, гарбузів, перець і т.д.

Я, отримала колосальний досвід з виробництва, зберігання та реалізації овочів.  Відчула на собі той швейцарський  колорит, який захоплює своїми традиціями, звичаями, різноматністю фестивалів, ярмарок. Люди чесні, привітливі, допоможуть в усьому, але й вимогливі до поставлених завдань, трудолюбиві.  Також, я мала змогу подорожувати . Побувала у багатьох визначних місцях Швейцарії та знайшовши багато нових друзів!

Мені надзвичайно сподобалося!

 

 

 

 

 

Заяц Юлія, студентка ІІІ курсу спеціальності Менеджмент.

Улітку 2016 року мені випала нагода пройти літню практику закордоном. Я обрала країну, що здалась мені найбільш близькою до нашої – Польщу.

Я дізналась про набір студентської групи для поїздки у Польщу з метою проходження літньої практики через яскраву агітаційну програму університету. Компетентні представники відділу закордонного стажування надали мені необхідну інформацію та список обов’язкових документів для проходження практики.

Я ні на хвилинку не пожалкувала про свій вибір, адже прекрасно провела час та отримала масу позитивних емоцій. Приємності ставалися ще на початку поїздки: для нас організували окремий вагон у потязі,у якому їхали лише студенти з України, при проходженні митного контролю не виникло жодних проблем, а по приїзду до пункту призначення на нас чекали зустрічаючи представники.

На базі, де ми розмістилися на час проходження закордонного стажування, були організовані гарні умови: кухня, де кожен мав змогу приготувати щось смачненьке, санітарні вузли – біодуші із завжди гарячою водою, компетентні співробітники, а також маленький магазин для більшого комфорту, де можна було придбати найнеобхідніші речі чи продукти.

Узагалі, робота яку ми за контрактом мали виконувати, не важка – збір чорниці. Протягом робочого дня ми мали декілька перерв, а також змогу спілкуватися між собою, адже робота на свіжому повітрі зближає та надає наснаги.

За час перебування закордоном ми мали можливість поєднувати приємне з корисним – у вихідні ми відвідували екскурсії, їздили на вело прогулянки, ходили на пікнік до річки. У вільний від роботи час ми знайомились зі студентами з інших країн, обмінювалися досвідом, знаходили нових друзів.

Загалом поїздка на закордонне стажування стала для мене яскравою та незабутньою, адже окрім весело та з користю проведеного часу, я познайомилася з культурою та звичаями Польщі, знайшла нових друзів, отримала новий досвід та, звісно, розширила горизонти власного пізнання!

Я раджу усім спробувати свої сили у такому роді діяльності. Це дійсно можливість самовдосконалитись, відвідати нові для себе країни, пізнати їх культуру на рівні місцевих жителів, підтягнути знання з іноземних мов

 

Коробка Ольга, студентка ІІ курсу магістратури спеціальності Облік і аудит

В 2015 році мені випала нагода пройти практику на фермі у Швейцарії, де вже знаходилась студентка з Полтавської області. Працювали ми у маленькому селищі Торісхаус. Наш шеф мав велику ферму по утриманню свиней, корів і курей та магазин, у якому реалізовувалася продукція власного виробництва. Ми допомагали господарям у догляді за різноманітними рослинницькими культурами та збиранні продукції (салат, капуста, морква, столовий буряк, спаржа, картопля, гарбузи, помідори та ін.). Також на фермі вирощують ожину та малину. Особливим є те, що сама господиня з допомогою практикантів консервує овочі, робить джеми і варення, кондитерські вироби, випічку (різноманітні види хлібопекарських виробів), малиновий оцет, рапсову олію, макаронні вироби. Всі види готової продукції ми продавали у магазині. Продукція є дуже смачною та якісною, тому мала великий попит не тільки у даному кантоні, але й у інших.

Вся робота на фермі була осучаснена автоматизованими технологіями, що давало змогу за короткий час отримувати велику кількість якісної продукції. Слід зазначити, що повністю автоматизованими процесами були: доїння корів, утримання птиці та годівля її, збирання картоплі та ін. Виробниче приміщення по переробці сільськогосподарської продукції оснащено новітньою технікою (прес, електропіч та ін.). Цікавим за кордоном є підхід до забою тварин. Їх живих відвозять на завод, після цього фермер забирає вже готову продукцію (ковбаси, сосиски, копчене м'ясо та ін.). І вже на фермі відбувається фасування, вакуумування, зважування  та оцінювання продукції.

Спочатку працювати було важко, адже ми не знали, що і як треба робити, де знаходяться необхідні матеріали та інструменти. Крім того, особисто для мене, це була перша в житті справжня робота. Та вже через два-три тижні ми працювали злагоджено та із задоволенням.

Під час моєї практики на фермі відбулося дві перевірки: перша полягала в перевірці правильності ведення обліку та сплати податків, а
друга - в контролі за  технологією вирощування рослин і утримання тварин. Облік на фермі веде сама господиня, за допомогою комп’ютера. Слід відмітити дотримання власниками ферми вимог щодо організації обліку та встановлених стандартів якості сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки.

У вільний час ми намагалися якомога більше мандрувати просторами Швейцарії. За весь час ми відвідали мальовниче місто Тун, яскравий Люцерн, чи не найвідоміший Базель, столицю Швейцарії – Берн, з яскравими скульптурами на будинках по всьому місту. Крокуючи містами, ми насолоджувалися красою, архітектурою, невимовною красою – високими горами, схожими на прекрасні замки, галасливими чарівними водоспадами, прозорими озерами та зеленими долинами. Альпійські гори – дуже гарне видовище. А у поєднанні з кришталево-чистими озерами, льодовиками та густими лісами – вони є, мабуть, найціннішою пам`яткою країни.

Минали дні, тижні, місяці, і ось настав час з усіма прощатися. Відверто кажучи, це був важкий день, адже я дуже звикла до праці, власників ферми та до своєї колеги. Я почула багато теплих слів та подяки за свою працю отримала письмову характеристику-відгук. Отримала від власників господарства подаруночки і привітання з наступаючими Різдвяними святами.

Так підійшли до кінця мої незабутні 4 місяці життя в Швейцарії. Я зрозуміла, що за цей період багато змінилося, інакше почала дивитися на світ.

Стверджую, що дана програма дає можливість студентам та випускникам аграрних закладів освіти отримати досвід роботи на тваринницьких, овочівницьких, змішаних фермах. Загалом, я отримала величезний досвід спілкування, знайшла нових друзів, розширила свої знання в сільськогосподарській галузі. Тому раджу всім, хто бажає вивчати мови та подивитися світ, не зволікати, адже університет дає дійсно прекрасну нагоду реалізувати себе та навчитися чомусь корисному. Я вважаю, що це дуже корисна життєва школа, що загартовує душу і тіло людини, навчає самостійності та впевненості, цінувати власні традиції, змушує замислитись над сенсом життя, переоцінивши попередні погляди.