Семінар з еволюції роздрібної торгівлі в ХХ ст. у Швеції
22 – 23 вересня 2016 р. відбувся «2-й семінар з еволюції роздрібної торгівлі: економічні, соціальні та політичні перспективи», який був організований кафедрою економічної історії Університету Уппсали та Центром бізнес-історії Уппсали. Цей науковий захід зібрав відомих та молодих дослідників, які вивчають структурні зміни в системі європейської роздрібної торгівлі, динаміку та інновації, ідеології та інституції, роль маркетингу та брендування, культуру споживання у Східній Європі.
Серед учасників семінару була к.і.н., асистент кафедри ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін Скубій І.В., яка представила результати свого дослідження з історії споживання в радянському суспільстві.
Проведений захід став важливою платформою для встановлення наукових контактів, спілкування, обміну досвідом та співпраці дослідників торгівлі та споживання.
Кафедра економіки та маркетингу в глобальному освітянському середовищі
Глобалізація формує нові виклики для освітнього та наукового процесів. У сучасних умовах неможливо залишатися замкненими, не враховуючими досвід та вимоги до підготовки фахівців у інших країнах. Тому одним з важливих напрямів діяльності кафедри економіки та маркетингу ХНТУСГ ім. Петра Василенка стало міжнародне співробітництво. Закордонне стажування, участь у Міжнародних наукових проектах, конференціях, семінарах, форумах, симпозіумах, програми професорсько-викладацького та студентського обмінів, закордонні практики студентів – ці форми міжнародного співробітництва
Професор Онегіна В.М., асистент Петренко А.В. стали учасникам Програми професорсько-викладацького обміну (Faculty Exchange Program) Міністерства сільського господарства США та одержали унікальну можливість вивчити досвід цієї країни з організації університетської освіти, реалізації урядових програм. Під час Програми наші науковці ознайомилися, насамперед, з роботою Міністерства сільського господарства США у Вашингтоні, провели семестр в одному з університетів (зокрема, Онегіна В.М. - університеті штату Небраска, Петренко А.В. – університет штату Колорадо) та мали можливість ще в 5 університетах вивчити особливості підготовки навчальних планів та навчальних програм, зміст економічних дисциплін, методики викладання та оцінювання знань студентів. Відвідування ферм, банків, переробних підприємств, портів, з яких експортується сільськогосподарська продукція з США майже у всі країни світу, товарних бірж, аукціонів стало у нагоді для навчальних матеріалів щодо розуміння організації агробізнесу в США, принципів роботи ринкової економіки.
Викладачі кафедри, колишні студенти ХНТУСГ ім. Петра Василенка Ю.П. Вітковський, Т.О. Бабан, В.В. Антощенкова, О.О. Шебанова, а також Кравченок О.М. проходили виробничі практики в Німеччині, Данії, Швейцарії.
Доцент Кравченко О. М. проходила виробничу практику в Англії, під час навчання в аспірантурі стажувалася в Італії і стала учасником різних міжнародних проектів в Німеччині. Як аспірант мала можливість навчатися в Freie Universität Bozen – Вільному університеті Больцано. Який унікальний тим, що викладання ведеться відразу на базі трьох обов’язкових мов – німецької, італійської та англійської (Італія, 2003 рік).
Викладачі кафедри економіки та маркетингу приймали участь в Міжнародних семінарах та конференціях в Нідерландах, Угорщині, Польщі, Південній Африканській Республіці, де ділилися результатами досліджень та своїм досвідом і набували новий.
За ініціативою багатьох урядів Європейських країн і таких Міжнародних організацій, як FАО (Продовольча і сільськогосподарська організація ООН), ЮНЕСКО і WAY (Всесвітня асамблея молоді) у 1950 році в Німеччині було створено постійний навчальний центр для обміну досвідом та ідеями для сільської молоді. Доцент О.М. Кравченко, ст. викладач Шебанова О.О. стали учасниками Міжнародного семінару для керівників сільської молодіжної роботи.(Internationale Seminar für Führungskräfte der Landjugendarbeit) в Німеччині.
Доцент О.М. Кравченко – учасник Міжнародного семінару з питань сільської молоді (Баварія, Німеччина, 2015 рік).
У 2015 р. у такому Міжнародному семінарі прийняли участь 92 особи з 62 країн світу. Це була унікальна можливість навчитися різним методикам обробки і представлення інформації, обговорити проблеми сільського господарства, сільської молоді на міжнародному рівні.
Доцент Кравченко О.М. одержала сертифікати про участь в науково-практичному семінарі (Workshop «Eastern partnership ) в Німеччині
Також, Кравченко Ольга Михайлівна разом з колегою Шебановою Ольвією Олегівною стали учасником тристоронньої зустрічі в рамках Міжнародного консорціуму на базі Rhine-Waal University в Німеччині.
Workshop «Eastern partnership» було присвячено обговоренню сучасних інноваційних підходів у навчальному процесі, також проблемам агробізнесу та менеджменту. Ольга Михайлівна мала можливість виступити з доповіддю щодо особливостей ціноутворення на ринку продуктів харчування (Німеччина, 2016)
Доцент Кравченко О.М. - в аудиторії Рейн-Ваальського університету (Німеччина)
Викладачі кафедри економіки та маркетингу доц.. Кравченко О.М., ст.. викладач Шебанова О.О. з німецькими колегами
Та географія міжнародного співробітництва кафедри економіки та маркетингу у 2016 р. була досить широкою. У березні відбулася зустріч з представником Міністерства сільського господарства США (USDA) Едвардом Жираром щодо стажування викладачів економічних дисциплін ХНТУСГ ім. Петра Василенка в університетах США. Завідувач кафедри економіки та маркетингу професор В.М. Онегіна прийняла участь у Міжнародному науковому семінарі «Сталий розвиток 2020» в Італії. Доцент Вітковський Ю.П. став учасником Міжнародної науково-практичної конференції з питань економічної безпеки в Болгарії. Студенти, які навчаються за спеціальністю «Економіка», у 2016 р. проходили практику та набували Європейського досвід організації агробізнесу в Німеччині, Швейцарії, Данії.
Участь викладачів та студентів ХНТУСГ ім. Петра Василенка у Міжнародних програмах, семінарах, форумах, конференціях, практиках, співробітництво з колегами з університетів з інших країн – важливі кроки інтеграції університету в глобальне освітянське середовище.
Островерх Ольга Василівна, старший викладач кафедри організації виробництва бізнесу та менеджменту.
У 2013 році пройшовши серйозний конкурсний відбір, стала учасником Faculty Exchange Program (програма обміну досвідом між викладачами) і отримала грант на стажування у Сполучених Штатах Америки в університеті штату Огайо (The OSU). Разом зі мною учасниками програми були ще 7 викладачів із різних аграрних вузів України.
Програма почалася у столиці Сполучених Штатів місті Вашингтон де впродовж десяти днів ми мали можливість ознайомитися із роботою Департаменту сільського господарства США.
(Разом із головним координатором програми Едвардом Джерардом у департаменті) Edward J. GERARD
Маючи вільний час, ми звісно не могли не побачити на власні очі Білий Дім та Капітолій
(на фоні Білого Дому, Вашингтон, США)
(на фоні Капітолію, Вашингтон, США)
Після ознайомчої частини разом із групою ми прибули у місто Колумбус, штат Огайо де відповідно і проходила основна частина програми.
Університет штату Огайо (The Ohio State University) третій за величиною університет США, заснований у 1870 р.
Перебуваючи в Огайо ми не лише ознайомилися з системою Американської вищої освіти, а і мали змогу відати провідні сільськогосподарські і переробні підприємства, познайомитися з фермерами.
(з куратором від університету Аланом Лаинсом на соєвому полі)
(на переробному підприємстві VALERO)
(на заводі по виготовленню плетених кошиків)
Завершальний етап програми передбачав подорож до провідного сільськогосподарського штату США — Каліфорнія, яка також містила і широку культурну програму із можливістю побачити такі унікальні місці як Гранд-Каньон, міста Лас-Вегас, Сан-Франциско, Лос-Анджелес, Голівуд і інші.
(Гранд-Каньон, штат Арізона)
(Лас-Вегас, штат Невада)
(Міст «Золоті Ворота» Сан-Франциско, штат Каліфорнія)
( Алея слави, Голівуд, штат Каліфорнія)
За допомогою кураторів університету The OSU перед від’їздом була організована екскурсія на Ніагарський водоспад.